Nazywam się Bartosz Stępień i z komputerami mam do czynienia od paru ładnych lat. Specjalizuję się głównie w aplikacjach internetowych oraz tworzeniu gier z wykorzystaniem silnika Unity. Swoją historię z programowaniem zacząłem w 2008 kiedy tworzyłem pierwsze strony internetowe. Następnie zajmowałem się różnymi projektami począwszy od darmowego hostingu 0Host.pl po gry rehabilitacyjne w Unity.
Jestem otwarty na nowe technologie i zawsze dobieram narzędzia odpowiednio do potrzeb. Potrafię również wykonać proste grafiki 2D/3D.
Potrafię tworzyć: aplikacje desktopowe, mobilne, internetowe, gry komputerowe. Lubię zajmować się też zagadnieniami z software engineering.
Jeżeli interesuje Cię współpraca ze mną to zapraszam do kontaktu.
Moje projekty
Projekt przygotowany na Festiwal Nauki w 2017 roku. Była to gra na urządzenia mobilne z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości. Gra polegała na skanowaniu zakupów i zamówieniu przedmiotów z listy produktów w jak najszybszym czasie. Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.
Pierwszy kontakt z tworzeniem gry pod wirtualną rzeczywistość na platformę Google Cardboard. Gra polegała na przejściu jak najdłuższej drogi i omijanie przeszkód. Stworzona została w silniku Unity3D. Pokazy odbyły się podczas Festiwalu Nauki 2016 na nowo nazwanym wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim.
HealthKeeper był grą dla dzieci, które potrzebowały rehabilitacji przez zabawę. Projekt został oparty o silnik Unity3D oraz technologię Kinect firmy Microsoft. O projekcie pisałem już artykuł: http://www.bartez.info/podsumowanie-projektu-health-keeper/
Dark Elf była pierwszą grą stworzoną przeze mnie oraz moich znajomych z czasów szkolnych. Uczęszczałem wtedy do Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie na kierunku technik informatyk. Nasz pierwszy większy kontakt z silnikiem Unity3D. Wtedy jeszcze raczkowaliśmy z naszymi umiejętnościami programowania. Gra została zaprezentowana gościom z Ukrainy oraz na pokazach podczas Dni Otwartych szkoły.
W grze zostały użyte darmowe elementy dostępne w Unity Asset Store oraz muzyka z SoundCloud. Oprócz tego nagrywaliśmy własne dialogi w grze co dodawało uroku tej grze.
Program napisany w Borland C++, który został napisany z powodu mojego poirytowania ówczesnym wysypem stron zmuszających użytkowników do udostępniania ich strony na facebooku przed obejrzeniem materiału. Program z podanego adresu strony wyszukiwał adres oryginalnego filmiku oraz umieszczał oryginalny player Youtube z materiałem. Oprócz tego program posiadał prosty system aktualizacji i historii przeglądanych filmów.
Strona poświęcona grze King Arthur’s Gold polskiego twórcy Michała Marcinkowskiego. Większość powinna go kojarzyć z grą Soldat, której jest też twórcą. Projekt, który bardzo miło wspominam, mimo, że nie byliśmy oficjalną polską stroną to prowadziliśmy serwis, który zrzeszał polskich graczy. Miałem bardzo duży problem z promocją strony. To był jeszcze początek gry, gdy ta była w wersji Alpha. Siłą rzeczy nie była tak popularna, żeby przyciągać tłum ludzi. Niestety ekipa, która współpracowała ze mną wykruszyła się i byłem zmuszony do zamknięcia projektu.
Próba stworzenia bardziej opłacalnego modelu hostingu, który miał przynieść profity w zupełnie inny sposób. Na zachodzie hostingi post2host były bardziej popularne niż u nas w Polsce więc nie było praktycznie konkurencji. Zrezygnowałem z korzystania resselera tylko wykupiłem swój własny serwer VPS, dzięki czemu byłem tylko ograniczony możliwościami sprzętu. Serwer był postawiony na darmowym panelu LxAdmin/Kloxo. Niestety taka forma hostingu nie przyjęła się w naszym kraju, było wręcz znikome zainteresowanie tym.
Pierwszy tak duży projekt, dzięki któremu zrozumiałem zasady obowiązujące w prowadzeniu hostingu. Udostępniałem za darmo miejsce na serwerze w zamian za wyświetlanie reklam na tych stronach. Niestety z powodu komplikacji od strony firmy dostarczającej serwer i brakiem opłacalności byłem zmuszony zakończyć ten projekt.
W dzisiejszych czasach przy tak niskich cenach nie opłaca się już inwestować w darmowe hostingi.